Ліцензія на торгівлю алкоголем

Ліцензія на торгівлю алкоголем

У числі більш ніж тридцяти напрямків господарської діяльності ліцензуванню підлягає і торгівля алкоголем. Отримати ліцензію слід в обов’язковому порядку, як для продажу спиртних напоїв в магазині, так і для реалізації алкоголю в ресторані, кафе або іншому подібному закладі. Певні відмінності мають процедури отримання ліцензії на роздрібну та оптову торгівлю.

 

Успішне і швидке проходження ліцензування – результат наявності відповідного досвіду і постійного відстеження законодавчих змін. Щоб уникнути помилок і втрат часу, ви можете доручити це завдання фахівців юридичної компанії VINCO`S. Ми радимо Вам максимально ефективно використовувати свої сили в бізнесі і не розтрачувати їх на рутинні правові питання.

 

Особливості видачі ліцензій на алкогольну продукцію

 

Правове регулювання процедури видачі ліцензій на реалізацію спиртних напоїв здійснюється на підставі закону №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 та закону №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів »від 19.12.1995.

 

Видаються ліцензії на даний вид господарської діяльності територіальними органами ДПС (в тому числі, з 2021 року – на оптову торгівлю алкоголем включно). Ліцензія видається в електронному вигляді – являє собою запис до ЄДР.

 

Увага! За реалізацію спиртного без ліцензії законодавством передбачається штраф в розмірі 200% вартості партії товару, що продається, але не менше 17 000 гривень.

 

При цьому без ліцензії дозволяється продавати:

  • пиво безалкогольне;
  • шоколад, цукерки, солодощі, десерти, що містять алкоголь;
  • кава зі спиртним в складі;
  • столові вина.

 

*** Примітка: Столовим вином вважається продукт з вмістом цукру в межах 0,5-5 г / см³ вина, напівсухе, сухе, солодке вино, включаючи шампанське. Але продаж столового вина в навчальних закладах, на ринках і в деяких інших місцях забороняється.

 

До відома! Ліцензія на торгівлю спиртним видається з прив’язкою до конкретної точки продажів. Тому якщо підприємець планує вести таку торгівлю в декількох роздрібних магазинах/кафе (за окремими адресами), слід отримати кілька ліцензій.

 

При цьому, якщо магазин і кафе одного підприємця знаходяться за однією адресою, на них оформляється за все одна ліцензія.

 

Процедура отримання ліцензії на продаж спиртного

 

Підтримка юристів спрощує шлях до досягнення необхідного результату. Оформлення ліцензії включає всього три-чотири кроки:

  • перевірка відповідності здобувача ліцензійним умовам;
  • якщо знайдені невідповідності – розробка рекомендацій щодо їх усунення;
  • підготовка і подача документів до органу ДПС;
  • отримання документа після внесення державного мита.

 

Важливо! Серед обов’язкових умов отримання дозволу на продаж алкоголю – площа місця торгівлі не менше 20 метрів квадратних. Торгівля в приміщення з невідповідною площею розцінюється як порушення закону і може спричинити за собою анулювання ліцензії.

 

Прикладом, невідповідним приміщенням для реалізації спиртних напоїв вважаються кіоски, намети, переїзні фургони. Виняток із правила – продаж пива. Торгувати пивом дозволяється в приміщеннях будь-якої площі.

 

За отримання ліцензії на продаж алкогольної продукції передбачається плата, розмір якої залежить від кількості використовуваних касових апаратів за адресою і місцезнаходження магазину (кафе). Наприклад, вартість ліцензії на торгівлю алкоголем в сільській місцевості нижче, ніж в місті. Річна плата за ліцензію вноситися не вся відразу, а частинами, по ¼ загальної суми.

 

Документи для оформлення ліцензії на продаж алкогольної продукції

 

Основний документ в пакеті – це заява, яка складається у довільній формі, але має містити перелік обов’язкових відомостей:

  1. адреса місця торгівлі;
  2. перелік реєстраторів розрахункових операцій (РРО) із зазначенням виробника, дати виготовлення, моделі, заводського номера, а також книг обліку розрахункових операцій (КОРО) з реєстраційними номерами;
  3. вид господарської діяльності.

 

До заяви слід додати копію орендного договору приміщення, фотозображення приміщення, виписку з ЄДР – підтвердження державної реєстрації підприємця, копію документа про право власності орендодавця на приміщення.

 

*** Примітка: Якщо підготовка і подача документів здійснюється юристом (представником відповідної особи), то пакет документів повинен містити також довіреність, що підтверджує повноваження діяти від імені зацікавленої особи.

 

До відома! Термін розгляду документів становить 10 днів, після чого заявник отримує повідомлення про задоволення його прохання про ліцензії або про відмову в задоволенні такого прохання. У разі відмови вказується причина такого рішення.

 

Додаткові відомості про ліцензування торгівлі алкоголем

 

Якщо здобувачем ліцензії отримано відмову або його заяву залишено без розгляду, фахівці ЮК VINCO`S готові проаналізувати можливість оскарження такого рішення. Для цього можна реалізувати один з двох шляхів:

  • подача скарги до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування;
  • подача позову до суду.

 

До відома! Щоб уникнути скасування отриманої ліцензії необхідно:

  • своєчасно вносити плату (для роздрібної торгівлі – щоквартально, для оптової торгівлі – щорічно);
  • переоформляти ліцензію в разі зміни умов продажу, наприклад – адреси місця продажу.

 

Терміни дії ліцензій:

  • на роздрібну торгівлю – 1 рік;
  • на оптову торгівлю – 5 років.

 

*** Примітка: Фахівцями ЮК VINCO`S надається комплекс послуг включно з розширення / звуження / переоформленню / відновленню ліцензії.

 

Наша команда готова приступити до роботи з Вашого питання негайно, після короткої консультації для уточнення деталей.

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Дякуємо за звернення. Очікуйте відповідь фахівця.