Ліцензія на торгівлю та виробництво тютюну

Отримання ліцензії на тютюнові вироби

 

Діяльність, пов’язана з виробництвом, експортом/імпортом, оптовою/роздрібною торгівлею тютюнової продукції, обов’язково підлягає ліцензуванню. За здійснення даних напрямків господарської діяльності, без ліцензії, законодавством передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

 

Щоб швидко і без ускладнень пройти процедуру оформлення ліцензії, Ви можете скористатися допомогою фахівців юридичної компанії VINCO`S. Наша команда також, надає послуги з переоформлення даного документа.

 

Особливості видачі ліцензій на тютюнову продукцію

 

До відома! Поняття «тютюнові вироби» міститься в законі №2899 «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів» від 22.09.2005. Якщо слідувати нормам закону, мова йде про такі види продукції:

 

 • сигарети з фільтром і без фільтру;
 • люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн;
 • цигарки;
 • замінники тютюну (суміші без вмісту тютюну, але аналогічні за своїм впливом на здоров’я людини);
 • сигари і сигарили.

 

*** Примітка: Як тютюнові вироби класифікуються всі продукти для куріння в кальяні, що містять тютюн або замінники.

 

Так звана «ліцензія на тютюн» видається територіальними органами ДПС згідно з процедурою, закріпленої в законі №481 «Про державне. регулювання виробництва і обігу спирту, алкоголю і тютюнових виробів» 19.12.1995.

 

Важливо! Ліцензія на роздрібний продаж тютюнових виробів має термін дії 1 рік. При цьому загальна вартість вноситься не одним платежем, а ділитися на 4 частини для щоквартальної оплати. Перший платіж слід внести до моменту безпосереднього отримання ліцензії.

 

У документ вносяться такі відомості:

 • вид продажу – роздрібна торгівля тютюновими виробами;
 • адреса із зазначенням об’єкта торгівлі (магазин, кафе, кіоск, ресторан і так далі);
 • термін дії документа – один рік;
 • вказівка особи, якій видається цей дозвіл – назва суб’єкта господарювання;
 • юридична адреса суб’єкта господарювання або адреса реєстрації ФОП;
 • податковий код організації або ФОП;
 • позначка стосовно оплати.

 

Зараз Ліцензії оформлюються органами ліцензування в електронному вигляді – вноситься відповідний запис про видачу ліцензії суб’єкту господарської діяльності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Наявність ліцензії зазначається у виписці з ЄДР.

 

До відома! Якщо тютюнова продукція зберігається окремо від місця торгівлі, то суб’єкт господарської діяльності зобов’язаний подати відомості про таке місце зберігання (вказати адресу, яка відрізняється від адреси роздрібної точки реалізації). Видається довідка про місце зберігання.

 

Процедура отримання ліцензії на реалізацію тютюнових виробів

 

Так звана «ліцензія на продаж сигарет» видається при дотриманні ліцензійних умов. Перед подачею документів до ДПС варто перевірити відповідність самого суб’єкта господарювання і точки продажі цим умовам.

 

Отримання ліцензії передбачає такі важливі моменти:

 • наявність приміщення / об’єкта торгівлі на правах оренди або у власності;
 • наявність зареєстрованого в податкових органах касового апарату або декількох касових апаратів (реєстрацію РРО підтверджує відповідне свідоцтво), а також товарно-касової книги;
 • документи на ліцензію розглядаються територіальним органом ДПС не більше 10 днів, після чого виноситься рішення;
 • ліцензію необхідно отримати на кожну торгову точку (кожну адресу місця продажу).

 

Важливо! Вартість роздрібної «ліцензії на сигарети» залежить від місця здійснення торгівлі:

 • Для торгових точок в містах та за межами міст обласного значення в 50-кілометровій зоні – 2000 гривень на кожне місце торгівлі.
 • Для місць торгівлі в сільській місцевості, на території селищ – 250 гривень на кожне місце торгівлі.

 

Увага! У разі здійснення діяльності по реалізації тютюнової продукції без ліцензії, продавцеві загрожує штраф в розмірі 200% вартості партії товару, але не менше 17 тис. грн. Якщо торгувати сигаретами через касовий апарат, який не вказано в ліцензії, це загрожує штрафом у розмірі 200% вартості продукції, але не менше 10 тис. грн.

 

Особливості отримання ліцензії на виробництво і оптовий продаж сигарет

Виробництво

Видача ліцензії на виробництво сигаретної продукції здійснюється в тому випадку, коли потенційний виробник готовий підтвердити наявність необхідного обладнання та можливість забезпечити відповідний технологічний цикл переробки сировини в готову продукцію. Йдеться про спеціальні приміщення та лабораторії, які пройшли акредитацію.

 

Після набуття права власності на обладнання для виробництва тютюнових виробів, слід внести дані про нього до Єдиного реєстру обладнання. Для цієї мети подається заява. У пакет документів для отримання ліцензії на виробництво тютюнової продукції входить установча документація підприємства, дозвола від відповідних служб стосовно дотримання пожежної та техногенної безпеки, а також умов охорони праці, атестат виробництва. Ліцензія видається ДПС терміном на п’ять років. Вартість складає 3900 грн (780 грн в рік).

 

Увага! У разі виробництва сигарет без ліцензії передбачено штраф в розмірі 200% вартості виробленої партії, але не менше 85 тис. грн.

 

Оптова торгівля

Щоб оформити ліцензію на реалізацію тютюнової продукції оптом, слід довести наявність матеріально-технічної бази: складських приміщень, оснащених за встановленими стандартами і нормами і устаткування для перевірки справжності марок акцизного збору. Вартість такої ліцензії становить 500 000 гривень на рік. Видається строком на п’ять років.

 

Спростіть для себе процедуру отримання дозвільних документів за допомогою використання правової підтримки ЮК VINCO`S.

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Thank's for your message