Благодійна діяльність на професійному рівні – це зареєстрований благодійний фонд, який має велике коло благодійників, у штаті працює більше 100 волонтерів, а також є територіальні підрозділи по всій Україні. Але благодійна діяльність в більшості випадків є дуже не вдячною справою. Багато хто приймає благодійну допомогу таким чином, що їм і так всі зобов’язані допомагати. Також, бувають випадки коли благодійні організації створюються на певний термін або для допомоги конкретним особам і після закінчення цих умов необхідність у роботі благодійного фонду відпадає. Іноді відпадає необхідність, якщо вже немає кому займатися благодійною діяльністю чи благодійники перестали фінансувати благодійний фонд.
В статуті неприбуткової організації зазначено, що у разі ліквідації такої організації необхідно передати майно організації іншій неприбутковій організації або передати державі. Тому, при прийняті рішення про ліквідацію потрібно прописати, що буде з майном такої організації. Якщо говорити про грошові кошти, які залишаються на рахунку можна використати на статутні цілі або передати іншій неприбутковій організації.
Прийняття рішення про ліквідацію (саморозпуск) головним органом благодійної організації, загальними зборами.
Прийняття рішення про передачу коштів та майна на статутні потреби та/або благодійність.
Складання ліквідаційного балансу та реструктуризація активів благодійної організації.
Зняття організації з обліку (податкова, пенсійний, центр зайнятості та ін.)
Передача документів в архівні установи.
Ліквідація благодійної організації в державному реєстрі.
Термін та вартість ліквідації залежить від кількості членів, процедури прийняття рішення та інших факторів та особливостей даної благодійної організації. Ліквідація благодійної організації має багато особливостей, і тому радимо Вам звернутися до професіоналів юридичної компанії VINCO`S для збереження коштів та нервів.
Thank's for your message