На даний момент в Україні більше 15 тис. зареєстрованих громадських організацій, але активних організацій в рази менше. З практики є організації які припиняють свою діяльність одразу після державної реєстрації, а буває, що засновники чи активні учасники та члени організації виїхали за кордон, чи за інших обставин вже не хочуть займатися розвитком громадської організації. Тому члени громадської організації чи спілки приймають рішення про припинення діяльності шляхом повної ліквідації (саморозпуску).
Юристи компанії VINCO`S професійно надають допомогу при ліквідації громадських організацій / спілок. На рахунку нашої компанії близько 150 ліквідованих громадських організацій та громадських спілок.
Законодавством України зазначені наступні види припинення діяльності громадських організацій та громадських спілок:
Різниця між ліквідацією та реорганізацією полягає у наявності чи відсутності правонаступника, при ліквідації він відсутній. Рішення про ліквідацію (саморозпуск) приймає вищий орган управління громадським об’єднанням, загальними зборами відповідно до положень статуту організації / спілки. Також, обов’язково вимогою є прийняття рішення про використання майна яке знаходиться на балансі громадського об’єднання після проведення всіх розрахунків. Громадська організація / спілка може використовувати кошти які залишаться після усіх розрахунків на статутні цілі або благодійну діяльність.
Термін та вартість ліквідації залежить від кількості членів, процедури прийняття рішення та інших факторів та особливотей даної громадської організації чи громадської спілки. Ліквідація громадського об’єднання має багато особливостей, і тому радимо Вам звернутися до професіоналів юридичної компанії VINCO`S для збереження коштів та нервів.
Thank's for your message