Якщо компанія на постійній основі займається зовнішньоекономічною діяльністю (імпортом / експортом), то суперечки з органами Державної митної служби (ДМС) України – це неминуче явище. Оптимальний варіант запобігання збиткам в результаті подібних проблем – підтримка досвідченого юриста при взаємодії з цими та іншими контролюючими органами.
Фахівці нашої компанії готові відстоювати інтереси клієнтів в усіх напрямках митних суперечок. Нами здійснюється взаємодія з держ. службовцями, а при необхідності – захист порушених прав в судових інстанціях. Серед найбільш значущих наших кейсів – виграні справи, пов’язані із захистом прав інтелектуальної власності (ІВ) на митниці.
Потрапляючи в конфліктну ситуацію з ДМС, не варто вважати свій випадок винятковим і рідкісним. У хорошого адвоката давно напрацьовані алгоритми вирішення подібних проблем, які негайно можна використовувати. Особливо це стосується суперечок з наступних причин:
Митники не погоджуються з вказаною декларантом цифрою (вартістю товару) і приймають рішення про внесення змін до декларації.
Головне обґрунтування такої відмови – це надання неповного пакета документів для розрахунку митної вартості.
Співробітники ДМС прагнуть привласнити код з найбільшими ставками мит, іноді – всупереч технічним параметрам продукту і правилам класифікації.
Часто, також, виникають спірні ситуації навколо застосування пільг / преференцій, порушення термінів випуску продукції, проведення перевірок, залучення до адміністративної відповідальності і так далі.
Поряд з цим, ми хочемо дати окремі роз’яснення стосовно суперечок, пов’язаних з ІВ.
Принципи та основні механізми врегулювання захисту ІВ під час переміщення вантажів через кордон міститися в розділі XIV Митного кодексу України (МКУ). Оскільки на даний момент законодавство в сфері ІС активно реформується, змін зазнає і МКУ.
Найбільш важливі законодавчі нововведення по цьому напряму:
НОІС почав функціонувати з 14 жовтня 2020 року, що буде поступово відбиватися на практиці вирішення різноманітних суперечок навколо ІВ.
Згідно з діючими нормами законодавства, передбачаються наступні способи захисту прав інтелектуальної власності на митниці:
Дана процедура врегулюється положеннями ст.399 МКУ, якщо застосовується на підставі відомостей митного реєстру. Значущі моменти при цьому:
Недотримання будь-якого з цих положень можна використовувати в якості обґрунтування для оскарження рішень / дій / бездіяльності митників.
Серед новел останніх двох років, на які варто звернути увагу:
Реформування правових норм щодо захисту інтелектуальної власності триває. Якщо ви займаєтеся бізнесом, то напевно не можете виділити достатньо часу для моніторингу нововведень і правок. Радимо довірити вирішення ваших правових проблем нам. Залучення досвідченого юриста нашої компанії – вигідний і ефективний крок!
Thank's for your message