Набуття громадянства України іноземцями

У зв’язку з активізацією міграційних процесів у світі зростає, як кількість запитів від українців на імміграцію до держав ЄС та інших країн, так і потреба іноземців в оформленні громадянства України. Серед деяких інших держав Україна цікава таким категоріям осіб, як експати та «цифрові кочівники».

Важливо! Іноземці, нехай навіть резиденти України, не володіють усім обсягом прав та законних можливостей, передбачених для громадян країни.

Незалежно від мотивів та підґрунтя прийняття громадянства України – це складна юридична процедура, яка потребує часу та бездоганного оформлення низки документів. Якщо Ви бажаєте отримати паспорт України за мінімальної участі зі свого боку, всі необхідні для цього послуги Вам готові надати в юридичній компанії VINCO`S.

Починаючи з консультації щодо вибору оптимального варіанту отримання громадянства та закінчуючи передачею Вам до рук українського паспорта, ми будемо з Вами на кожному етапі шляху до досягнення мети.

Підстави та процедура набуття громадянства України

До відома! Законодавчий фундамент для набуття українського громадянства міститься у законі №2235-III «Про громадянство» від 18.01.2001 та №2491-III «Про імміграцію» від 07.06.2001, а також у підзаконних актах. Зокрема, законодавство містить вказівки щодо застосування загальної та спрощеної процедури оформлення громадянства.

Спрощена процедура

Являє собою скорочений за часом і доступний за кількістю необхідних документів порядок отримання українського паспорта. Досягти результату можна лише за 3-4 місяці.

Обґрунтування для використання спрощеної процедури:

  1. Спорідненість(від лат. Jus sanguinis «право крові») – українським громадянином має право стати особа, у якої громадянами України були батьки (один або обидва). Де батьки народилися/мешкають зараз, значення не має.
  2. Територіальне походження(від лат. Jus soli «право землі») – претендувати на громадянство можуть особи, у яких хтось із близьких родичів народився/ проживав в Україні до 24 серпня 1991-го. У коло таких близьких родичів входять батьки, дідусі/бабусі, брати/сестри, син/донька, онуки/онуки.
  3. Відновлення у громадянстві – якщо в особи колись раніше було громадянство України, його можна поновити. Наприклад, після тимчасової відмови від українського громадянства та прийняття громадянства (підданства) іншої країни.

До відома! За потреби – підтвердити факт наявності родинних відносин можна через суд (для цього передбачено особливий порядок провадження).

***Примітка: Свідоцтво про народження не є документом, який автоматично підтверджує громадянство дитини. Якщо батьки дитини іноземці/ особи без громадянства, для набуття дитиною статусу громадянина України слід отримати довідку про реєстрацію громадянином України у міграційній службі за місцем проживання одного з батьків.

Загальна процедура (натуралізація)

Передбачає тривале попереднє проживання в Україні на законних підставах, дотримання ряду умов та оформлення документів, яке займає близько 12 місяців, а іноді – і довше.

Обґрунтування для використання загальної процедури:

  1. Проживання у країні не менше п’яти років на підставі постійної посвідки.
  2. Перебування у шлюбі з громадянином/ громадянкою України не менше двох років.
  3. Набуття статусу біженця/ особи без громадянства, а потім перебування у цьому статусі в Україні не менше трьох років.
  4. Проходження військової служби у Збройних Силах України за контрактом не менше трьох років.
  5. Встановлення опіки над недієздатною особою, усиновлення та інші обставини, що закріплені у законодавстві.

Документи для оформлення громадянства України

Важливо! Ключовий документ – дозвіл на імміграцію, який видається територіальними підрозділами ДМС України за місцем проживання за наявності зазначених вище підстав, а для деяких категорій осіб – за умови дотримання квоти, встановленої Кабміном.

Поза квотою дозвіл на імміграцію видаються:

  1. при возз’єднанні сім’ї – одному з подружжя після дворічного перебування у шлюбі з громадянином України, дітям та батькам громадян України;
  2. при оформленні за територіальним походженням;
  3. опікунам/ піклувальникам громадян України/особам, які перебувають під опікою або піклуванням громадян України;
  4. особам, імміграція яких становить державний інтерес.

До відома! Дозвіл на імміграцію не потрібний особам:

  • зі статусом біженців;
  • які перебувають на військовій службі у Збройних Силах.

Крім дозволу на імміграцію у пакеті документації, яку слід надати:

  • заяву (клопотання);
  • підтвердження виходу з іноземного громадянства/зобов’язання такого виходу протягом двох років;
  • документ, що обґрунтовує право на отримання громадянства, наприклад – свідоцтво про шлюб;
  • довідки про відсутність судимості на території України та за кордоном, про знання мови, наявність достатньої кількості коштів або джерела доходу, про перетин кордону (опціонально).

Умови та порядок прийняття громадянства України

Щоб подати документи на розгляд до міграційної служби для отримання українського паспорта, необхідно:

  1. Підтвердити визнання Конституції та законів країни.
  2. Задекларувати відсутність іноземного громадянства/підданства або зобов’язання припинити іноземне громадянство.
  3. Довести безперервне проживання на території України на законних підставах протягом необхідного терміну (доказом цього є довідка з прикордонної служби).
  4. Володіти державною мовою в обсязі, достатньому для розуміння та спілкування (як доказ використовується довідка, що видається місцевими управліннями освіти департаменту гуманітарної політики України).
  5. Мати законні джерела коштів для існування (доказом цього є довідка з банку).

До відома! Порядок прийняття громадянства передбачає досить тривалу перевірку документів – протягом кількох місяців. Винятки робляться лише для осіб, які мають визначні заслуги перед державою.

Якщо Ваша мета – громадянство України – команда фахівців ЮК VINCO`S допоможе її досягти!

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Дякуємо за звернення. Очікуйте відповідь фахівця.