Отримання дозволу на працевлаштування

Найбільш поширений шлях легалізації довгострокового перебування в Україні для іноземних громадян/осіб без громадянства – це оформлення дозволу на працевлаштування. З урахуванням можливості продовження даного документа без обмежень іноземець отримує посвідку на проживання на термін, який відповідає його потребам.

 

Процедура оформлення такого дозволу пов’язана з певними правовими нюансами, що зачіпають не тільки іноземця, але і його потенційного роботодавця. Юридична компанія VINCO`S пропонує свою професійну підтримку для вирішення цього завдання, щоб уникнути ризиків затримки або навіть невдачі при оформленні документів.

 

Що собою являє дозвіл на працевлаштування?

Офіційна назва документа – дозвіл на використання праці іноземців та осіб без громадянства. Видається такий документ Державною службою зайнятості в особі територіального (місцевого) Центру зайнятості не самому співробітнику-іноземцю, а його роботодавцю. Дозволом закріплюється право роботодавця тимчасово, протягом чітко визначеного періоду, використовувати працю нерезидента на конкретному робочому місці (на конкретній посаді). В якості роботодавця може виступати, як юридична особа, так і ФОП.

Увага! Посвідка на тимчасове проживання незалежно від підстав отримання (прикладом, шлюб з українцем, навчання у вузі) право влаштуватися легально на роботу в Україні не дає. Таке право надається нерезидентам тільки при наявності постійного виду на проживання (посвідки на постійне проживання в Україні).

До відома! Певним категоріям осіб оформлення дозволу на роботу не потрібно. Серед таких категорій:

 • іноземці зі статусом біженців і дозволом на імміграцію;
 • співробітникам іноземного морського флоту, авіакомпаній, аварійно-рятувальних служб, ЗМІ (при наявності акредитації);
 • при певних умовах артистам, спортсменам, діячам мистецтва, викладачам, науковцям, священнослужителям;
 • деяким іншим нерезидентам.

В особливому порядку легалізується працевлаштування співробітників представництв іноземних компаній. За клопотанням від імені керівника представництва Міністерством економічного розвитку і торгівлі видаються службові картки з терміном дії три роки або до закінчення трудових відносин з роботодавцем.

За спрощеною процедурою дозвіл на працевлаштування можуть отримати:

 • високооплачувані професіонали – «експати» (з зарплатою не менше 50 мінімальних заробітних плат) і IT-фахівці;
 • засновники або учасники суб’єкта господарювання, зареєстрованого в Україні;
 • деякі інші особи.

Працевлаштування іноземних IT-фахівців

Центр зайнятості проводить перевірку інформації про наявність у роботодавця такого виду діяльності, як комп’ютерне програмування (код за КВЕД – 62.01).

Працевлаштування засновників / учасників

Центр зайнятості проводить перевірку інформації про закінчення формування статутного капіталу господарюючого суб’єкта на момент подачі заяви про дозвіл.

Особливості оформлення дозволу на роботу

Питання видачі даного документа регулюються законом № 5067-VI «Про зайнятість населення» від 05.07.2012. У 2017 році вступили в силу суттєві зміни в даному нормативно-правовому акті. Зокрема – був мінімізований перелік документації для отримання відповідного дозволу. Довідки про несудимість та медичні довідки, документ про освіту подавати тепер не обов’язково.

 

До відома! Освіта особи приймається до уваги тільки при оформленні на роботу в якості співробітника особливої ​​категорії за спрощеною процедурою. Зокрема, мова йде про пільги і відсутності обмеження в розмірі заробітної плати.

 

Процедура отримання дозволу на працевлаштування включає такі етапи:

 1. Подача документів (заяви, копії паспорта, фото іноземця, копії проекту трудового договору), розгляд комісією в Центрі зайнятості протягом не більше ніж 7-ми днів (в разі продовження дозволу – не більше 3-х днів).
 2. Відправка Центром зайнятості протягом 2-х днів роботодавцю копії відповідного рішення із зазначенням реквізитів для оплати за отримання документа.
 3. Внесення роботодавцем оплати протягом не більше ніж 10-ти днів (у разі невнесення оплати рішення скасовується), отримання документа.
 4. Висновок з іноземцем протягом не більше ніж 90-та днів трудового договору – копія такого договору протягом 10-ти днів відправляється в Центр зайнятості.

 

Увага! Недотримання такого алгоритму дій тягне за собою скасування дозволу. Використання праці іноземців без отримання зазначеного документа – підстава для накладення штрафу в розмірі 20-ти мінімальних зарплат.

 

Розмір плати за дозвіл залежить від терміну дії документа:

 • до шести місяців – два прожиткові мінімуми;
 • від шести місяців до одного року – чотири прожиткові мінімуми;
 • від одного до трьох років – шість прожиткових мінімумів.

 

Дозвіл на працевлаштування слід продовжувати – не пізніше ніж за 20 днів до закінчення терміну його дії, роботодавцю слід подати відповідну заяву в Центр зайнятості.

 

Увага! Деякі обставини можуть привести до дострокового анулювання дозволу. Зокрема, до подібних наслідків призводить:

 • невнесення роботодавцем обов’язкової плати за отримання дозволу / неподання копії укладеного трудового договору;
 • виявлення недостовірних відомостей у документах, які є підставою для видачі дозволу;
 • розірвання роботодавцем трудового договору з іноземцем;
 • непродовженого дії дозволу в установленому законом порядку;
 • не виплата заробітної роботодавцем зарплати в встановленого законом розмірі (мінімум становить 10 мінімальних заробітних плат);
 • прийняття міграційною службою рішення про визнання іноземця біженцем;
 • застосування процедури примусового видворення іноземця;
 • набрання законної сили обвинувальним вироком суду за вчинений іноземцем злочин.

 

Якщо вам необхідний надійний партнер по вирішенню цього та інших міграційних питань, звертайтеся в ЮК VINCO`S!

 

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Thank's for your message