Отримання посвідки

Законодавством України встановлюються обмеження по часу для перебування іноземних громадян/осіб без громадянства на території держави. Якщо іноземець прибув з країни з візовим режимом, період легального перебування визначається візою. Для резидентів держав з безвізовим режимом часовий інтервал знаходження в Україні становить до 90 днів.

Важливо! Щоб продовжити час законного перебування, іноземним громадянам слід оформити посвідку на проживання – тимчасову або постійну. Йдеться про отримання одного з таких документів:

 1. посвідка на тимчасове проживання в Україні;
 2. посвідка на постійне проживання в Україні.

Оформлення даних документів здійснюється тільки за наявності встановлених законом підстав та при дотриманні певних правових процедур. Адвокати та юристи ЮК VINCO`S готові надати допомогу в отриманні іноземним громадянином дозволу на проживання. Вам не потрібно самостійно вникати в юридичні тонкощі – ми вирішимо питання «під ключ» при вашому мінімальної участі.

Обґрунтування для оформлення посвідки

Регламенти отримання посвідки на проживання, громадянства міститися в таких законах:

 • №3773-VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011;
 • №2491-III «Про імміграцію» від 07.06.2001;
 • №2235-III «Про громадянство» від 18.01.2001.

До відома! Даними нормативно-правовими актами визначаються категорії осіб, які мають право претендувати на отримання українського громадянства за спрощеною процедурою – по праву крові (jus sanguinis), при поновленні (відновленні) в громадянстві, по праву територіального походження. Також передбачені алгоритми отримання громадянства (натуралізації) в загальному порядку – через шлюб з громадянином України, проходження військової служби в збройних силах країни, проживання постійно по посвідці на постійне проживання і так далі.

Однак найчастіше в іноземців виникає потреба в отриманні тимчасової посвідки на проживання. Якщо мова не йде про наявність родинних зв’язків, для отримання посвідки на тимчасове проживання можна використовувати такі підстави:

 • навчання у вузі,
 • працевлаштування,
 • участь в міжнародному технологічному проекті,
 • інвестиції – вкладення коштів в розвиток економіки країни,
 • благодійна / культурна діяльність,
 • знаходження в релігійній громаді,
 • журналістська робота.

 

Увага! Посвідка в Україні шляхом покупки нерухомості відповідно до законодавства не надається.

До відома! Обмеженням для надання посвідки є наявність судимості, ряд інших обставин, визначених у законодавстві.

 

Посвідки через реєстрацію бізнесу в Україні

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 закону №2491-III, дозвіл на імміграцію мають право отримати суб’єкти, які вклали в економіку України не менше USD 100 000 (в еквіваленті будь конвертованою валютою).

Як на практиці реалізується процедура інвестування?

 • іноземний громадянин реєструє в Україні фірму (як варіант, можна купити готовий бізнес або корпоративні права на частку в бізнесі);
 • в банківській установі відкривається рахунок на цю фірму – на нього перекладається відповідна сума;
 • банк видає довідку з підтвердженням транзакції;
 • для отримання тимчасової посвідки на проживання оформляється дозвіл на працевлаштування в якості директора створеної фірми;
 • подаються документи в Державну міграційну службу (ДМС), спочатку – для дозволу на імміграцію, потім – для посвідки на постійне проживання.

 

До відома! Успіх реалізації представленого вище алгоритму залежить від деяких деталей:

 • дотримання квоти імміграції, встановленої Кабміном на поточний рік;
 • коректного оформлення переказу коштів на інвестиційний рахунок в банку.

 

Посвідки через працевлаштування

Посвідка на тимчасове проживання через працевлаштування – найдоступніший спосіб оформлення легального довгострокового перебування іноземця. Головний документ в пакеті, який подається в ДМС, – дозвіл на працевлаштування.

Важливо! Дозвіл на використання праці іноземних громадян / осіб без громадянства видається роботодавцю Державною службою зайнятості (територіальним Центром зайнятості). Даний документ прив’язаний до конкретних посад і терміну дії.

Для отримання такого дозволу роботодавець надає в ДМС:

 • заяву за встановленою формою;
 • копію посвідчення особи іноземця, нотаріально завірену і з перекладом на українську мову;
 • фотографію потенційного співробітника-іноземця 3,5 на 4,5 см;
 • копію проекту трудового договору;
 • опціонально – копію диплома.

 

Документація розглядається в місцевому Центрі зайнятості не більше семи днів, після чого виноситься рішення. Плата за видачу дозволу залежить від терміну дії документа (варіює від 6 до 36 місяців). Роботодавцю слід внести плату протягом 10-ти робочих днів.

Увага! При порушенні умов працевлаштування з боку роботодавця або самого співробітника-іноземця, дозвіл на працевлаштування може бути анульований, що спричинить за собою в автоматичному порядку анулювання посвідки.

Ризики настання таких наслідків часто пов’язані з двома чинниками:

 • роботодавець не виплачує працівникові-іноземцю зарплату на рівні встановленого законом мінімуму (не менше 10 мінімальних заробітних плат);
 • для співробітника-іноземця своєчасно не продовжується дозвіл – продовжувати дозвіл допускається необмежена кількість раз.

До відома! Серед варіантів отримання посвідки в рамках працевлаштування допускається також оформлення на роботу в представництво іноземної компанії в Україні. Співробітники-іноземці для роботи в таких репофісах (від representative office) отримують в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі службові картки з терміном дії три роки або до закінчення трудових відносин з роботодавцем. У свою чергу службова картка – це підстава для отримання посвідки.

 

Оформити посвідку в Україні за відсутності спеціальних знань складно. Але за підтримки досвідчених і кваліфікованих фахівців з міграційного права ЮК VINCO`S завдання спрощується.

 

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Thank's for your message