Для досягнення цілей потрібно розуміти, що деякі цілі можна досягти тільки об’єднавшись. Тільки спільними зусиллями можна протистояти різним викликам які є сьогодні при здійсненні господарської діяльності. В законодавстві визначено декілька видів організаційно-правових форм такого об’єднання – асоціації, корпорації, консорціуми, концерни та інші. Різниця полягає у впливі який має новостворена структура відносно своїх засновників. Розглянемо, асоціацію, вона взагалі немає впливу членів засновників. Під відсутності впливу, мається на увазі, вплив – на здійснення господарської діяльності.
Відповідно до Господарського кодексу України (ГКУ) асоціація – договірне об’єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності підприємств, що об’єдналися, шляхом централізації однієї або кількох виробничих та управлінських функцій, розвитку спеціалізації і кооперації виробництва, організації спільних виробництв на основі об’єднання учасниками фінансових та матеріальних ресурсів для задоволення переважно господарських потреб учасників асоціації.
Установчим документом є Статут асоціації. У статуті повинно бути зазначено, що вона є господарською асоціацією. Також, потрібно зазначити мету створення, основні напрямки діяльності, права та обов’язки членів асоціації. Якщо асоціація створюється на певний період, у статуті зазначається даний термін на який вона створюється. Учасники асоціації можуть уповноважити асоціацію представляти її інтереси у відносинах, з будь-якими органами, підприємствами, установами і організаціями.
Для окремих категорій асоціацій необхідний дозвіл Антимонопольного комітету України (АМКУ) на її створення. Юристи компанії VINCO`S зможуть допомогти Вам не тільки зареєструвати асоціацію, а й отримати дозвіл в АМКУ для уникнення штрафів з боку останнього.
Thank's for your message