Реєстрація політичних партій

На сьогоднішній день в Україні дуже гостро стоїть питання розвитку  демократичної політичної еліти країни. Україна  дуже різноманітна політичних напрямів і рухів. І в зв’язку з цим постає питання про відстоювання своєї громадської позиції в політичному напрямі. Для високоефективної реалізації цієї мети необхідно зареєструвати політичну партію.

Відповідно до Основного закону України – Конституції України громадяни України можуть об’єднуватися в політичні партії.

Політичні партії забезпечують формування і вираження політичної волі громадян України, також вони беруть участь у виборах. Існує обмеження з приводу членства в політичних партіях, членами партії можуть бути виключно громадяни України.

Політичним партіям на території України заборонено створювати воєнізовані формування та створювати організаційні структури в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, а також державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.

Процедура створення політичних партій

1 Етап

Першим етапом реєстрації політичної партії є підготовка до проведення установчого з’їзду / конференції. Підготовкою є збір 10000 підписів за те, що громадяни України за реєстрацію даної політичної партії, розроблення програми та статуту політичної партії.

2 етап

Після збору підписів за підтримку реєстрації потрібно провести установчий з’їзду / конференції політичної партії. На даному установчому з’їзді / конференції затверджується статут, програма політичної партії, склад керівних та контрольно-ревізійних органів. Оформляється установчий з’їзд / конференція протоколом до якого додається реєстр присутніх.

3 етап

Після реєстрації політичної партії відбувається реєстрація обласних, міських, районних організації, первинних осередків політичної партії або інші структурних утвореннь, передбачені статутом партії, утворюються в порядку, визначеному статутом партії.

 

Розмір збору за реєстрацію політичної партії становить 140 прожиткових мінімумів для працездатної особи, що станом на 2020 рік становить 294 280 грн. Звертаємо Вашу увагу, що у разі відмови у реєстрації державне мито не повертається. Тому потрібно правильно обирати юридичного радника, який має багаторічний досвід в таких питаннях. Юридична компанія VINCO`S професійно надає допомогу у питаннях реєстрації політичних партій та їхнього юридичного супроводження.

 

 

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Thank's for your message