Стягнення заборгованості

СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Поява боргів в бізнесі – це нормальне і неминуче явище. Тільки в деяких випадках необхідно вживати спеціальних заходів для їх погашення контрагентом. Фахівці юридичної компанії VINCO`S готові стати вашими надійними союзниками по стягненню боргів. Нами використовується повний спектр актуальних на сьогодні заходів позасудового і судового вирішення проблеми.

Види дебіторської заборгованості

Грошові зобов’язання контрагентів (покупців, замовників, клієнтів) закріплюються в цивільно-правових договорах. Поява заборгованості – це наслідок порушення умов таких угод.

Борги бувають короткостроковими (з простроченням менше ніж на один рік) і довгостроковими, поточними (внаслідок виплати авансу) і простроченими, проблемними і безнадійними. Застосування спеціальних засобів для повернення вимагають прострочені і проблемні боргові зобов’язання.

Due Diligence боржника

Перше, що необхідно зробити на шляху до повернення грошових коштів – це проаналізувати фінансове становище, платоспроможність боржника, наявність у нього активів. Якщо боржник не має фінансами на рахунках, і у нього відсутнє майно, стягнення заборгованості може виявитися безперспективною справою.

На певний комплекс заходів, послуги посередників, судовий процес будуть даремно витрачені гроші, тоді як результат недосяжний в принципі. Тому нами завжди в першочерговому порядку проводиться аудит боржника, за підсумками якого складається висновок для клієнта. У подібному укладанні об’єктивно і професійно оцінюються перспективи повернення боргу і ймовірні витрати на досягнення даної мети.

Застосування методів альтернативного врегулювання спору (ADR)

Досить часто робота з боржниками здійснюється без подання позову до суду. Останнє залишається на крайній випадок, коли досягти результату іншими способами не вдається. Юристами компанії VINCO`S широко практикуються методи ADR, які стають все більш популярними в бізнес-середовищі.

В першу чергу, мова йде про використання таких методів ADR:

1. Переговори

Згідно попередньо складеним планом дій, протилежному боці пропонуються варіанти вирішення проблеми. Серед прикладів таких рішень:

  • Залік однорідних вимог
  • Реструктуризація
  • Продаж боргу (укладення договору факторингу)
  • Угода про відступне
  • Новація зобов’язання

 

2. Звернення до третейського суду

Якщо договір між контрагентами містить так звану «третейське застереження», то при виникненні спору можна звернутися в недержавний судовий орган. Переваги такого варіанту вирішення проблеми – економія часу і збереження конфіденційності.

3. Медіація

Варіант близький за своєю суттю до переговорів. Але в подібних випадках залучається незалежний експерт, думка якого поважають обидві сторони спору. При необхідності даними експертом розробляються алгоритми виходу з ситуації, а потім узгоджуються з учасниками спору.

У разі неефективності методів альтернативного врегулювання спору адвокат нашої компанії переходить до претензійно-позовної роботи.

Відправка претензії

Порядок пред’явлення претензії визначається ст.222 Господарського кодексу України. Разом з претензією стороні відправляються відповідні документи, що обґрунтовують наявність і розмір боргових зобов’язань.

Претензія – це по суті юридично оформлене вимога до протилежної сторони стосовно виконання зобов’язань за договором. На розгляд претензії законодавством відводиться один місяць з моменту отримання. В ході розгляду сторони при необхідності повинні звірити розрахунки, провести експертизу або вчинити інші дії для врегулювання спору.

Результативність пред’явлення претензії багато в чому залежить від якості складання даного документа юристом. Тому бажано для реалізації цього завдання залучити досвідченого фахівця.

Стягнення заборгованості через суд

У судовій процедурі один з найважливіших нюансів – це передача боржником своїх активів третій особі до закінчення розгляду. Тому, коли після попереднього аудиту повинен бути створений індикативний перелік майна боржника і грошових коштів на рахунках, слід скористатися можливістю забезпечення позову.

Законодавчими нормами закріплюється право позивача на будь-якому етапі судового провадження клопотати про застосування заходів забезпечення позову. Перш за все – мова йде про накладення арешту на майно та рахунки в банківських установах аж до моменту винесення судового рішення.

В судовому порядку стягувач має право вимагати повернення не тільки суми боргу, але і отримання ряду інших супутніх платежів: пені, неустойки, штрафу, компенсації судових витрат і так далі.

Виконавче провадження

Іноді при вирішенні проблем із заборгованістю юридичних осіб отримання необхідного судового рішення – тільки мала частина довгого шляху до безпосереднього примусового повернення коштів.

Представники державної виконавчої служби схильні до пасивної позиції в більшості випадків. Втручання адвоката на етапі виконавчого провадження забезпечує активізацію заходів щодо стягнення боргу в відведені для цього законодавством терміни.

Послуги для фінансових компаній

Серед напрямків діяльності фінансових (факторингових) компаній – придбання права вимоги боргу (за допомогою укладення договору відступлення права вимоги). Отримання вигоди від подібних операцій залежить від безлічі факторів.

Наша юридична компанія VINCO`S пропонує послуги з оцінки ризиків і перспектив стягнення заборгованості в подібних випадках. Звернення до нас дозволяє уникнути величезних збитків внаслідок укладення надмірно ризикованої угоди.

 

Скористайтеся нашою підтримкою, щоб не нести фінансові втрати там, де їх можна уникнути!

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Thank's for your message