Юридичний Due Diligence

Привабливість бізнесу для інвесторів оцінюється за багатьма критеріями. На передньому плані серед них – правовий фундамент бізнесу, відсутність зовнішніх та внутрішніх факторів ризику щодо цього напряму.

 

Для комплексної правової експертизи активу / об’єкта інвестування / компанії / окремо взятої угоди існує спеціальний інструмент під назвою юридичний Due Diligence (Legal Due Diligence). Володіючи необхідними знаннями та практичним досвідом, спеціалісти юридичної компанії VINCO`S використовують цей інструмент для своїх клієнтів. Наш експертний звіт за підсумками Дью Ділідженс допоможе Вам прийняти правильне рішення.

 

Що таке правовий Due Diligence?

 

У перекладі due diligence – це «належна обачність». Мається на увазі підтвердження реальної відповідності стану об’єкта інвестування або компанії характеристикам, заявленими власниками. Отже, Дью Ділідженс – це інструмент для інвесторів, які планують вкласти кошти в бізнес за допомогою купівлі активів, злиття, поглинання чи партнерства.

 

Водночас сама компанія, яка планує залучати інвестиції або продавати частку у статутному капіталі, також зацікавлена ​​провести правову експертизу на 360° із залученням авторитетних експертів, щоб потім відкрити доступ до звіту за результатами такої експертизи для потенційних інвесторів. З об’єктивної точки зору це ефективніше, ніж проведення окремої перевірки кожним зацікавленим інвестором.

 

Важливо! Правовий Due Diligence передбачає консолідацію досвіду фахівців із таких практик, як корпоративне, податкове, трудове право, а також захист прав на об’єкти інтелектуальної власності. Фахівці ЮК VINCO`S мають усі зазначені компетенції.

 

До відома! Дью Ділідженс відрізняється, як від юридичної консультації, так і від експертно-правового висновку, оскільки має на увазі більш глибокий та різнобічний аналіз документації, а також внутрішнього та зовнішнього правового середовища об’єкта. Поряд із цим на відміну від аудиту Due Diligence не потрібно жорсткого дотримання принципу незалежності залучених експертів. Фахівці працюють в інтересах свого клієнта.

 

Завдання та особливості Legal Due Diligence

 

Незалежно від того, хто замовляє Due Diligence, сам власник бізнесу чи потенційний інвестор, основна мета – це виявлення зовнішніх та внутрішніх ризиків для бізнесу. До найбільш значущих зовнішніх факторів ризику слід віднести загрози рейдерства та банкрутства, несумлінність контрагентів та факти порушення закону контрагентами, підвищений інтерес з боку правоохоронних органів. До внутрішніх – невідповідність чинному законодавству документів підприємства, можливості продажу, співробітниками клієнта, конкурентам інформації, що представляє комерційну таємницю.

 

Важливо! Масштаб, терміни, складність та вартість Due Diligence визначаються після розробки технічного завдання. При цьому наша команда готова до челендж та екстреного проведення експертизи об’єкта інвестування.

 

Напрями роботи в ході юридичної Due Diligence

 

У поле пильної уваги експертів нашої компанії потрапляє операційна діяльність компанії, взаємини з контрагентами та державними органами. При цьому використовуються, як відкриті джерела інформації (насамперед – державні реєстри), так і ретельно перевірені інсайдерські відомості.

 

У юридичний Дью Ділідженс включається дослідження:

 • інформації про історію виникнення та розвитку бізнесу;
 • структури власності та системи корпоративного управління;
 • статутної, корпоративної та кадрової документації, а також договорів із контрагентами;
 • правомірності всіх видів діяльності (наявності ліцензій, сертифікатів, дозволів);
 • правильності формування статутного капіталу;
 • законності призначення/повноважень органу управління;
 • зовнішньоекономічної діяльності;
 • стану дебіторськой та кредиторський заборгованості;
 • документів, що закріплюють права на нерухоме майно (зокрема – виявлення обтяжень, що діють);
 • прав на об’єкти інтелектуальної власності;
 • поточних та минулих судових процесів, до яких залучено компанію.

 

Алгоритм проведення правового Дью Ділідженс

 

Якщо Ви плануєте скористатися нашими послугами для проведення юридичного Due Diligence ми пропонуємо Вам наступну схему роботу:

 

Етап 1. Упорядкування технічного завдання.

Визначаються цілі Дью Ділідженсу, підписується договір між ЮК VINCO`S та Клієнтом на виконання відповідних послуг та про нерозголошення конфіденційної інформації, під час комунікації із замовником розробляється ТЗ, надсилаються опитувальники та запити на отримання документів.

 

Етап 2. Збір та інтерпретація відомостей.

Ведуться переговори із власником бізнесу/топ-менеджментом з метою отримання додаткової інформації про об’єкт Дью Ділідженса, досліджуються документи, дані з держ. реєстрів, подаються запити до контролюючих органів.

Етап 3. Надання звіту клієнту.

У звіті відображаються висновки щодо об’єктивної правової оцінки бізнесу, «сильні та слабкі місця» структури власності, системи управління та оподаткування, рівень дотримання трудового та антикорупційного законодавства. Експерт надає рекомендації щодо усунення виявлених загроз і ризиків.

 

 

До відома! В окремий блок у звіті виділяються такі ризики, як:

 • виникнення судових спорів довкола прав на майно, об’єкти інтелектуальної власності;
 • скасування самої угоди злиття та поглинання (M&A) чи купівлі активів;
 • оскарження найбільш значущих угод із контрагентами (у тому числі – у зв’язку з відсутністю необхідних повноважень на підписання відповідних угод);
 • відкликання ліцензій, відмова у реєстрації торгової марки.

 

Незалежно від причини потреби в Due Diligence, результати роботи команди ЮК VINCO`S забезпечать отримання важливих для бізнесу висновків та рекомендацій.

 

 

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Thank's for your message