Зміна засновників

Базовий
 • - Консультація
 • - Підготовка проектів документів

1000 грн

Замовити
Стандарт
 • - Консультація
 • - Підготовка проектів документів
 • - Підписання документів у нотаріуса
 • - Проведення державної реєстрації зміни складу засновників

1500 грн

Замовити
Преміум
 • - Консультація
 • - Підготовка проектів документів
 • - Підписання документів у нотаріуса
 • - Проведення державної реєстрації зміни складу засновників
 • - Затвердження нової редакції статуту

2500 грн

Замовити

Додатково оплачується: розмір державного мита – 680 грн., послуги нотаріуса – від 500 грн. один документ, послуги реєстратора 500 грн.

Зміни складу засновників

Бізнес непередбачувана річ, і тому дуже важко спрогнозувати, що буде через який проміжок часу. Найчастіше з чим стикаються юристи юридичної фірми VINCO`S зміна складу засновників товариства. Зміна складу засновників дуже часте явище на фоні швидких змін в україському бізнесі.

Причини зміни складу засновників:

 1. Корпоративні конфлікти. Партнер по бізнесу приходять до висновку, що вони по різному бачуть розвиток бізнесу і свій вклад в його розвиток. Дуже поширина ситуація, дуже рідко вона закінчується мирним шляхом. Найчастіше партнери зустрічаються в суд і вже там вирішується питання про виключення зі складу засновників.
 2. Кадрові питання. Дуже часто засновниками компаній стають генеральні деректори, які по факту виконують умови трудового договору і у разі розірвання відносин з реальним власником компанії передають свій “засновницький тягар” іншій людині.
 3. Залучення інвестицій. При такому сценарії головним способом забезпечення безпеки своїх інвестицій є входження в склад засновників компанії і безпосередній контроль через головний орган управління товариством. (загальні збори учасників, акціонерів і т.д.).
 4. Втрата інтересу до бізнесу. Буває в практиці і таке, що один із партнерів просто вже не хоче займатися даним бізнесом і готовий передати іншому партнеру чи партнерам свою частку за певну винагороду. В такому разі оформлюють всі необхідні документи і інші учасники товариства відкуповлюють частину або продають частину новому учаснику.
 5. Смерть учасника товариства. Нажаль, ніхто з нас не вічний і тому, доволі часто постає питання з часткою в статутному капіталі яка увішла у спадкову масу для спадкоємців. Зокрема, є два варіанта вирішення цієї ситуації: інші засновники непроти того, щоб у їхній склад увійшли спадкоємці їхнього колишнього партнера і після відкриття спадщини і видачі свідоцтва на неї вносяться зміни про скад засновників з урахуванням даних спадкоємців. Інший варіант коли засновники товариства проти такого входження і пропонують виплатит частину частки спадкоємцям і перерозподілити частину частки спадкодавця відповідно.

Звертаємо Вашу увагу, що якщо відсутні учасники товариства які хочуть, чи можуть прийняти частину частки чи частку в статутному капіталі, товариство має право забрати на себе дану частку обов’язком відчужити її протягом року з моменту отримання.

Важливу увагу потрібно приділити оподаткуванню при продажі частки у статутному капіталі товариства. Розмір податків залежить від багатьох факторів (суб’єктний продавців та покупців, резиденство: резидент не резидент продавець чи покупець, вартість за яку частку купують та її номінальна вартість).

 

Етапи роботи з юридичною компанією VINCO`S:

 1. Консультація з приводу зміни складу засновників.
 2. Підписання договору з компанією.
 3. Підготовка документів та нотаріальне їх засвідчення.
 4. Проведення реєстраційних дій.
 5. Передача документів клієнту.

Документи від клієнта:

 1. Остання редакція статуту (в електронному форматі).
 2. Дані засновників товариства (паспорт і РНОКПП, для фізичних осіб та/або код ЄДРПОУ для юридичних осіб).
 3. Інформація про нових засновників компанії (паспорт і РНОКПП, для фізичних осіб та/або код ЄДРПОУ для юридичних осіб) та розміру їх часток.

Додаткові послуги:

 1. Зміна розміру статутного капіталу.
 2. Зміна юридичної адреси.
 3. Зміна найменування юридичної особи.
 4. Зміна директора.
 5. Інші зміни.
 6. Виготовлення печатки.
 7. Реєстрація торговельної марки.

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Thank's for your message