Додатково оплачується: розмір державного мита – 680 грн., послуги нотаріуса – від 500 грн. один документ, послуги реєстратора 500 грн.
Зміни складу засновників
Бізнес непередбачувана річ, і тому дуже важко спрогнозувати, що буде через який проміжок часу. Найчастіше з чим стикаються юристи юридичної фірми VINCO`S зміна складу засновників товариства. Зміна складу засновників дуже часте явище на фоні швидких змін в україському бізнесі.
Причини зміни складу засновників:
- Корпоративні конфлікти. Партнер по бізнесу приходять до висновку, що вони по різному бачуть розвиток бізнесу і свій вклад в його розвиток. Дуже поширина ситуація, дуже рідко вона закінчується мирним шляхом. Найчастіше партнери зустрічаються в суд і вже там вирішується питання про виключення зі складу засновників.
- Кадрові питання. Дуже часто засновниками компаній стають генеральні деректори, які по факту виконують умови трудового договору і у разі розірвання відносин з реальним власником компанії передають свій “засновницький тягар” іншій людині.
- Залучення інвестицій. При такому сценарії головним способом забезпечення безпеки своїх інвестицій є входження в склад засновників компанії і безпосередній контроль через головний орган управління товариством. (загальні збори учасників, акціонерів і т.д.).
- Втрата інтересу до бізнесу. Буває в практиці і таке, що один із партнерів просто вже не хоче займатися даним бізнесом і готовий передати іншому партнеру чи партнерам свою частку за певну винагороду. В такому разі оформлюють всі необхідні документи і інші учасники товариства відкуповлюють частину або продають частину новому учаснику.
- Смерть учасника товариства. Нажаль, ніхто з нас не вічний і тому, доволі часто постає питання з часткою в статутному капіталі яка увішла у спадкову масу для спадкоємців. Зокрема, є два варіанта вирішення цієї ситуації: інші засновники непроти того, щоб у їхній склад увійшли спадкоємці їхнього колишнього партнера і після відкриття спадщини і видачі свідоцтва на неї вносяться зміни про скад засновників з урахуванням даних спадкоємців. Інший варіант коли засновники товариства проти такого входження і пропонують виплатит частину частки спадкоємцям і перерозподілити частину частки спадкодавця відповідно.
Звертаємо Вашу увагу, що якщо відсутні учасники товариства які хочуть, чи можуть прийняти частину частки чи частку в статутному капіталі, товариство має право забрати на себе дану частку обов’язком відчужити її протягом року з моменту отримання.
Важливу увагу потрібно приділити оподаткуванню при продажі частки у статутному капіталі товариства. Розмір податків залежить від багатьох факторів (суб’єктний продавців та покупців, резиденство: резидент не резидент продавець чи покупець, вартість за яку частку купують та її номінальна вартість).
Етапи роботи з юридичною компанією VINCO`S:
- Консультація з приводу зміни складу засновників.
- Підписання договору з компанією.
- Підготовка документів та нотаріальне їх засвідчення.
- Проведення реєстраційних дій.
- Передача документів клієнту.
Документи від клієнта:
- Остання редакція статуту (в електронному форматі).
- Дані засновників товариства (паспорт і РНОКПП, для фізичних осіб та/або код ЄДРПОУ для юридичних осіб).
- Інформація про нових засновників компанії (паспорт і РНОКПП, для фізичних осіб та/або код ЄДРПОУ для юридичних осіб) та розміру їх часток.
Додаткові послуги:
- Зміна розміру статутного капіталу.
- Зміна юридичної адреси.
- Зміна найменування юридичної особи.
- Зміна директора.
- Інші зміни.
- Виготовлення печатки.
- Реєстрація торговельної марки.