Як організувати благодійне товариство?

Організувати благодійне товариство

Напевно кожен з нас стикався з поняттями «плюсик в карму», у кожного виникали думки зробити добру справу, а хтось його вже зробив. Всі ці переживання носять ментальний характер, і по суті, можуть бути реалізовані клацанням пальця. Перекласти бабусю через дорогу? Зроблено! Або ж допомогти матеріально бездомному? Далі трохи грошей і добру справу зарахували. Але коли виникає бажання допомагати по-крупному, більшій кількості людей і великим об’ємом, то вже виникають серйозні питання, як правильно це реалізувати.

Для того, щоб побудувати систему, потрібно мати певні знання і мати хоча б кілька однодумців, які допоможуть втілити задум у життя і зробити коло впливу ще ширше. Для таких намірів зараз можна без особливих витрат організувати благодійне товариство, яке буде особою всіх ваших дій і намірів. Засновниками благодійного товариства можуть бути і фізичні і юридичні особи.

Для того, щоб розуміти, навіщо нам потрібно організувати благодійне товариство, потрібно звернутися до самого поняття благодійне товариство. Це організація, яка може мати два і більше засновника, діє на основі статуту, веде некомерційну діяльність і основною метою є благодійна діяльність. Відмінністю від благодійного фонду є ще те, що благодійне товариство включає в себе діяльність по створенню і подальшому ведення фондів, тобто має більш широке коло можливостей.

Регистрация благотворительного фонда

Які суспільні питання можна вирішити, організувавши благодійне товариство?

Одними з ключових видів діяльності організованих благодійних товариств є фінансова допомога малозабезпеченим соціальним групам, які її потребують, але крім цього існує ряд інших напрямків:

 1. Передача одержувачам допомоги матеріальних засобів, майна та інших матеріальних вигод.
 2. Участь в благодійних аукціонах.
 3. Створення благодійних фондів.
 4. Публічний збір пожертвувань.
 5. Безкоштовне надання послуг та виконання робіт.
 6. Виконання різного роду заповітів.
 7. Безкоштовна передача права на отримання доходу від майна одержувачам допомоги та інші.

Як бачимо, сфера діяльності такого благодійного товариства досить широка. Ви можете сказати: «Хочу відкрити благодійну організацію!». Але цього буде недостатньо. Потрібно спочатку визначитися з напрямом, який вона буде закривати. Організувати благодійне товариство можна в напрямках охорони здоров’я, освіти, що включає в себе дитячі будинки та школи-інтернати, організації та проекти, які спрямовані на розвиток спорту, реалізація різного роду соціальних програм, проектів і т.д.

Регистрация благотворительного фонда

Хочу відкрити благодійну організацію, що треба робити?

Як вже раніше ми описували, для організації благодійного товариства в самому початку потрібна воля двох і більше засновників, які виявили бажання зареєструвати юридичну особу такої категорії. Далі вже потрібно буде проходити всю процедуру бюрократичної машини.

 1. Для початку потрібно звернутися до державного реєстратора, попередньо заповнивши реєстраційну картку (в документах вона фігурує як Форма №1);
 2. До даної заяви так само потрібно надати два примірники установчих документів, якщо ж ви вирішили подати документи в електронному вигляді, досить одного примірника. У благодійному товаристві установчим документом є статут, який затверджується засновниками;
 3. Наступним кроком буде очікування відповіді від державного реєстратора, який у встановлений законом термін перевіряє документи на відповідність вимогам. Одним з частих підстав відмови в реєстрації може бути неправильно вказане найменування благодійного товариства, оскільки назва юридичної особи згідно із законом не може включати в себе посилання на організаційно-правову форму;
 4. Після проходження етапу перевірки, благодійне товариство реєструється в Реєстрі неприбуткових установ та організацій. Така дія допоможе набути статусу неплатника податку на прибуток. Для цього потрібно буде подати заяву форми 1-РН і копії установчих документів до територіального податкового органу;

Одним з цікавих фактів є те, що при ліквідації благодійного товариства його активи, після задоволення вимог кредиторів, будуть передані іншим громадським організаціям, які вказуються в статуті або рішенням суду.

Як бачимо, процедура створення з першого погляду зрозуміла і прозора. Але практика показує, що організувати благодійно суспільство дуже складно, що характерно для нашої поки ще сильно бюрократичної системи. Процес може затягуватися місяцями, оскільки практично завжди є прогалини і державний реєстратор до волі трепетно ​​ставиться до кожного прописаного пункту на відповідність вимог закону. З іншого боку, існує можливість відкрити благодійний фонд онлайн, що особливо актуально в сьогоднішній ситуації. Але, знову ж таки, це все просто тільки на папері.

Регистрация благотворительного фонда

Куди звернутися, щоб швидко і правильно організувати благодійне суспільство?

Для того, щоб прискорити і максимально правильно провести реєстрацію благодійного фонду чи організації, існує безліч юридичних фірм, які надають комплекс послуг з проведення абсолютно будь-яких юридично значимих дій. Одним з лідерів ринку України на сьогоднішній день є юридична компанія VINCO`S, яка має в своєму портфелі більше 7ми років досвіду, величезний штат профільних фахівців і найкращі відгуки від клієнтів.

Юридична компанія VINCO`S надає широкий комплекс послуг з організації благодійного товариства, який включає в себе: консультацію, перевірку назви, розробку мети створення і підготовку статутних документів, подача документів державному реєстратору, отримання статусу неприбутковості, виготовлення печатки та відкриття банківського рахунку, інформаційні питання та багато іншого. Звернувшись до юридичної компанії VINCO`S ви отримаєте якісний сервіс, приємне обслуговування і повне рішення вашого питання.

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Thank's for your message