Зміна розміру статутного капіталу

Базовий
  • - Консультація
  • - Підготовка проектів документів

1000 грн.

Замовити
Стандарт
  • - Консультація
  • - Підготовка проектів документів
  • - Підписання документів у нотаріуса
  • - Проведення державної реєстрації змін розміру статутного капіталу

1500 грн.

Замовити
Преміум
  • - Консультація
  • - Підготовка проектів документів
  • - Підписання документів у нотаріуса
  • - Проведення державної реєстрації змін розміру статутного капіталу
  • - Затвердження нової редакції статуту

2500 грн.

Замовити

Додатково оплачується: розмір державного мита – 680 грн., послуги нотаріуса – від 500 грн. один документ, послуги реєстратора 500 грн.

Статутний капітал юридичної особи – це сума грошових коштів або майна вираженого в грошовому еквіваленті, що забезпечує виконання своїх зобов’язань перед контрагентами розділена у відцотковому співвідношенні пропорційно внескам засновників юридичної особи. Простіше кажучи, сума на яку товариство може підписувати угоди. При здійсненні господарської діяльності виникають різні ситуації: зміна законодавства, зміна виду діяльності, ліцензування діяльності, залучення інвестицій, зокрема, це призводить до зміни розміру статутного капіталу у більшу чи меншу сторону.

Для зміни розміру статутного капіталу потрібно пам’ятати, що розмір статутного капіталу є публічної інформацією і містится у єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Тому, після принятя рішення про зменьшення / збільшення розміру статутного капіталу потрібно провести державну реєстрацію такої зміни.

Розглянемо випадки формування статутного капіталу та внесення змін до нього на прикладі Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

При реєстрації ТОВ необхідно сформувати статутний капітал у чітко визначений період який зазначений у статуті Товариства. У разі, коли було зареєстровано підприємство і статутний капітал, не було внесено повністю або ж внесена тільки частина одним з учасників товариства. Вищий орган юридичної особи повинен прийняти одне з таких рішень:
– зменшити розмір статутного капіталу до тієї суми, яка була внесена;
– назначити додатковий срок для формування і сформувати статутний капітал;
– ліквідувати товариство.

Зміни розміру статутного капіталу – це процес збільшення або зменшення розміру внесків засновників до статуного капіталу товариства. Зміна розміру капіталу підлягає обов’язковій державній реєстрації. Звертаємо Вашу увагу, що збільшення статутного капіталу до повного його формування заборонено законом і у разі винекнення спірних ситуацій з іншими засновниками може призвести до негативних наслідків, наприклад, перерозподіл часток без врахування збільшення капіталу.

Причини збільшення розмірів статутного капіталу:

  1. Здійснення ліцензованої діяльності.

    Відповідно до законодавства України, якщо компанія займається фінансовою діяльністю, то розмір статутного капіталу повинен бути не менше 3 млн. грн. для однієї ліцензії і 5 млн. гривень для двох і більше ліцензій.

  2. Залучення нових інвестицій.

    При залучені нових інвестицій відбувається процес донаповнення статутного капіталу. Спочатку  засновник товариства повинен продати частину статутного капіталу, а вже потім змінювати розмір статутного капіталу.

  3. Збільшення статуного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку.

    Законодавство України дозволяє збільшувати статутний капітал за рахунок нерозподіленого прибутку. Якщо в кінці року у товариства виник прибуток і засновники товариства не хочуть виводити прибуток через девиденди, а хочуть реінвестувати у розвиток підприємтсва, то вони можуть провести процедуру збільшення статутного капіталу через нерозподілений прибуток.

Розглянемо більш детально збільшення статутного капіталу для здійснення діяльності у сфері фінансових послуг. Якщо товариство хоче працювати як фінансова компанія воно повинно мати статутний капітал мінімум 3 млн. грн. для того, щоб отримати ліцензію на здійснення діяльності у сфері фінансових послуг.

Окрему увагу варто приділити чим конкретно Ви хочете збільшити розмір статутного капіталу. Існує два вида вкладів: грошовими коштами або майном.  

Звертаємо увагу, що у будь-якому разі розмір статутного капіталу повинен мати грошовий еквівалент у грошовій одиниці гривні. Тобто, повинна бути конкретна суму грошей, на яку буде зроблено збільшення. Якщо з грошима все зрозуміло, то як з майном? Як оцінити вартість майна? Можна провести незалежну експертну оцінку  і  оцінити вклад згідно реальної риночної вартості майна яке вноситься в статутний капітал. Даний механізм забезпечує безпеку у разі заснування товариством декількома засновниками. Безпека полягає у тому, що всі розуміють реальну вартість вкладів засновників товариства. Але нажаль даний механізм рідко застосовується тому, що потребує додаткових вкладів на роботу експерта. Виходом з даної ситуації є самостійно оцінити розмір вкладу засновників в статутний капітал товариства. Для цього потрібно скласти акт оцінки розміру вкладу та акт прийому-передачі майна яке вноситься у статутний капітал товариства.

Зміна розміру статутного капіталу не завжди відбувається в сторону збільшення. Іншим процесом називається зменьшення статутного капіталу товариства. Дана процедура набагато складніше, тому що треба оповістити всіх ваших кредиторів про те, що ви хочете зменшити статутний капітал. Навіть якщо у товариства немає кредиторів, законодавство вимагає дотримання процедури сповіщення кредиторів про зміну розміру статутного капіталу у сторону зменьшення.

Етапи роботи з юридичною компанією VINCO`S:

  1. Консультація з приводу проведення збільшення/зменьшення статутного капіталу.
  2. Підписання договору з компанією.
  3. Підготовка документів та нотаріальне їх засвідчення.
  4. Проведення реєстраційних дій.
  5. Передача документів клієнту.

Документи від клієнта:

  1. Остання редакція статуту (в електронному форматі).
  2. Дані засновників товариства (паспорт і РНОКПП, для фізичних осіб та/або код ЄДРПОУ для юридичних осіб).
  3. Інформація про розмір збільшення / зменьшення розміру статуного капіталу, чим буде збільшено статутний капітал (гроші та/або майно), чим буде зменшено статутний капітал (гроші та/або майно).
  4. Інформація хто з учасників товариства, що вносить або заберає з статутного капіталу.

Додаткові послуги:

  1. Зміна найменування юридичної особи.
  2. Зміна юридичної адреси.
  3. Зміна складу засновників.
  4. Зміна директора.
  5. Інші зміни.

 

Залишилися питання ?

Залиште заявку і ми неодмінно звяжемося з Вами.
Задати питання

Дякуємо за звернення. Очікуйте відповідь фахівця.